A Magyar Iskola Tábor célkitűzése

Célunk, egy olyan magyar környezetet teremteni, ahol az Amerikában élő, magyar származású, magyarul beszélő gyerekek testi és lelki biztonságban fejleszthetik magyar nyelvkészségüket. Az iskolatábor két hete alatt, az 50 tanítási órán kívül a gyerekeknek lehetősége nyílik népi játékok tanulására, kézműveskedésre, valamint délutánonként néptánc tanulásra és egyéb szakköri foglalkozásokra. A két hét folyamán alkalmuk adódik fürdőzésre és kirándulásra is. A foglalkozásokon korosztályok szerint, osztályokba rendeződve vesznek részt, így mindenki a korának megfelelő tananyagot sajátíthatja el a két hét alatt. Mivel kötelező magyar nyelven beszélni, így a tábor ideje alatt garantáltan fejlődik a nyelvtudásuk, színesedik a szókincsük. Az oktatásban kanadai, amerikai és kárpát – medencei magyar tanárok, valamint amerikai és kárpát – medencei cserkészvezetők is részt vesznek. A magas oktatószámnak köszönhetően minden gyerekkel kiemelt figyelemmel tudnak együtt dolgozni. Az iskolatáborban évről évre új témákat dolgoznak fel, amik a tábor témájául szolgálnak. A keretmesének, a sok játéknak, kézművekedésnek, táncnak, kirándulásnak, fürdőzésnek és sok más programnak köszönhetően, az iskolatábor az intenzív tanulás mellett vidám nyaralásként szolgál, és a gyerekek garantáltan maradandó élményekkel távoznak haza.

Miért küldjük gyermekünket a Nyári Iskolába?

  • Magyar kultúráról magyarul tanulni.
  • Új barátokat szerezni, régieket megtartani.
  • Tudjon alkalmazkodni egy közösséghez, ahol része lehet egy csoportnak.
  • Jól érezze magát, mert játékra, játszótársra talál, akivel magyarul beszélhet.
  • Megismerni új népdalokat, néptáncokat.
  • A vasárnapokat szentmise, Istentisztelet teszi ünnepélyessé.

Az Iskola táborban a magyar nyelv észrevétlenül gyermekeink nyelvévé válik.

DSC_0727

Molnár Zsolt tervezte és karbantartja.