Nyári magyar iskolatábor 8. nap – 2018. július 15.

Az előző napot lezáró heves eső után ma reggel meglepő volt arcunkon érezni a kellemesen langyos szellőt. A szokásos reggeli rántottát követően a gyermekek szétszóródtak osztálytermeikbe, hogy magyar nyelvtudásukat pallérozák és a feszült izgalommal várt záró műsor jeleneteit tökéletesítsék. Az órákat pár perc erejéig megszakította egy kiemelt fontosságú küldetés, Da Vinci rejtvényeinek segítségével Mátyás király könyvtárát kellett corvinákkal feltölteniük a gyerekeknek. A nebulók sikerrel válaszolták meg a találós kérdéseket, a könyvtár polcai mostanra már kódexektől roskadoznak. Ebéd után Richard atya érkezett hozzánk, hogy vasárnapi misénket celebrálja. Az atya gyermekek és felnőttek számára egyaránt élménnyé tette az ünnepet, hiszen vízipisztollyal osztott áldásban például nem minden héten van része az embernek. Mise után felhőtlen jókedvvel vágtunk hát neki a tánctanulásnak, illetve a megkezdett kézműves projektek befejezésének. A gyerkőcök tarisznyái és iniciáléi a foglalkozás végére elnyerték végleges formájukat, kreatívnál kreatívabb, színesebbnél színesebb művek születtek. Napunkat részben a foci VB döntőjének alakulása miatti izgalom is meghatározta, tekintettel arra, hogy a meccset csak este tudtuk megnézni, azon voltunk, hogy még véletlenül se szerezzünk tudomást a mérkőzés kimeneteléről. Nem járt mindenki sikerrel, ezért az esti vetítést már csak a tábor egy része tudta igazán végigdrukkolni. Most már nem titok, a franciák arattak győzelmet, a tábor eztán megoszlott, ki határtalan örömmel, ki csalódottan tért nyugovóra. Ami azonban továbbra is összeköti a táborlakókat, az a következő naphoz kötődő őszinte várakozás.

Pintér Miriam
Felvidéki, Ipolyság – 27. sz. Szent Imre cserkészcsapat
KMCsSz ösztöndíjas

No comments yet.

Leave a Reply

Molnár Zsolt tervezte és karbantartja.