A táborparancsnok beszámolója

“Azt hiszem, a legtöbb gyerek kíváncsian kutakodó fejjel jön világra. Talán azért lettem tudós, mert valamilyen értelemben gyermek tudtam maradni.”
Szilárd Leó

Az iskolatáborban a tanítás alatt a vezetők az aktuális keretmesét hívták életre, és mutatták be a diákoknak. Ezek a jelenetek játékos, vicces vagy esetleg zenés formában jelenítették meg egy-egy magyar feltaláló életét, kutatásának kialakulását, fontosságát. Délutánonként a keretmese, pontosabban az aznapi találmánnyal kapcsolatos kézügyesség várta a korosztályokra osztott csoportokat. A kézműves foglalkozás mellett még néptánc, népdal és sportfoglalkozás is szerepelt a programban. A közösségben együtt töltött időnek meghatározó szerepe van mind a nyelvtanulásban, mind a jellemnevelésben, és ezt mind magyar nyelvkörnyezetben tehetik meg. A táborból életre szóló emlékekkel és barátságokkal térnek haza.
Szeretettel várunk minden új és régi diákot vissza!

Jó munkát!

Siketné Holica Kati cst. tpk.

No comments yet.

Leave a Reply

Molnár Zsolt tervezte és karbantartja.