Diófa Osztály Tanári Napló

Kedd, Juli 16.

Ma volt idáig a legnyugodtabb napunk az osztályban, ugyanis Kempelen Farkasról tanultunk, és utána volt alkalom arra, hogy a gyerekek sakkozzanak. Ezt a sakkozási lehetőséget Kempelen Farkasnak köszönhették.

Kempelen Farkas egy 18. századbeli tehetséges ember volt, akit sok minden érdekelt. Több találmánya volt, köztük beszélőgép és a vakoknak való írógép. Mozgatható kórházi ágyat is tervezett. Egyik találmánya egy sakkozógép volt, ami inkább bűvös bemutatóként szerepelt, úgy hívták, hogy „A Török”. Egy nagyobb dobozban bent volt egy ember, aki különböző tükrök és rések segítségével mozgatta a sakk -figurákat, amíg felül „a Török” a géppel „sakkozott”.

Ebből a leckéből kifolyólag elővettünk 4 sakk táblát és a hozzá tartozó figurákat, és mivel 8 gyerek van az osztályban, beindult a sakkozás. Kedvenc foglakozásuknak bizonyult attól a pillanattól!

Mészáros Andy, Tanár

No comments yet.

Leave a Reply

Molnár Zsolt tervezte és karbantartja.