Diófa Osztály tanári naplója…

Reggeli után megérkeznek a gyerekek… Ledobják a padra az iskolatáskákat, és szokás szerint előszedik az idei tanfüzetet… Kezdődik negyed tízkor a tanítás! Toldit tanuljuk, és Sinkovics Imrének gyönyörű színészi hangja előadja nekünk a mai napra előírt éneket… megelevenül Arany János csodás költői nyelvezete, és még a magyarul gyengén beszélő gyerek is át tudja érezni a középkori történet drámai jeleneteit.  Utána pedig szókincsfejlesztés, középkorból való képek megtekintése következik. Az ismétlő játék sem maradhat el… találós kérdésekre kell az osztálynak válaszolni. Tanulunk a divatról, hogy milyen értek volt a bársonyból készült férfi és női ruhadarabok. Egyszerre bepattan a szobába Ábel, aki majd dobbal tanít ritmikát és népdalt a gyerekeknek, játszva és lelkesen. Utána a középkor étkezéséről is tanulunk, és aztán összmunkával elkészül a fűszeres hús, kölesből kása és párolt fahéjas alma. Aztán a tanszobában étkezünk olyan családias módra! Kis vizsgát is írnak a diákok, nehogy azt higgyék, hogy nem mérem fel, hogy mennyit figyelnek az órán. Majd a záró szereplésre a verset is hangosan gyakoroljuk, és magamban elgondolkozom azon, hogy milyen nagy célt érünk el, amikor amerikai és kanadai gyerekek Arany János Toldiját adják elő… Este majd lesz még táncház, és majd szépen az esti ima után levonjuk a magyar zászlót… ez mind Fillmore-ban, az Allegeny hegyekben történik.

Mészáros Andrea

MAndrea

No comments yet.

Leave a Reply

Molnár Zsolt tervezte és karbantartja.